0-12 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar

20.09.2022
494
0-12 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar
REKLAM ALANI

İyi bir oyuncak, küçük çocuğunuzun büyümesini teşvik edebilir bundan dolayı doğru olanı iyi mi seçeceğinizi bilmek önemlidir. Size bu konuda çeşitli bilgiler vererek destek oluyoruz.

0-6 Aylık Çocuklar

Çocuğun ilk aylarında, dördüncü haftasında, uzaklığı 30 santimetre olan bir yüze ya da nesnelere birkaç dakika bakabilir. Bundan dolayı, bu yaşta onlara uygun bazı fotoğraf, kitap ya da asma çıngırağı göstermeye başlayabilirsiniz.

ARA REKLAM ALANI

İlk üç aylık devrin sonunda bebek bazı şeyleri elinde dokunabilecek ve ağzına koyabilecek; bu sebeple, bu yaşta bebekler için tutmak ve emmek için plastik ya da bez ile oynamak daha iyidir.

Sonraki üç aylık dönemde, şu demek oluyor ki 6 aya kadar, bebek el becerisi kazanır. Bilhassa görme kabiliyetini arttırır, bağırmaya adım atar, aynadaki görüntüsünü ona gösterme zamanıdır, oldukça eğlenecektir.

0-12 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar
0-12 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar - Anne

Oyuncak Tavsiyesi: Enerjiyi harekete geçiren oyuncaklar: Oyun halıları, çıngıraklar, el ya da tekstil ürünleri benzer halde değişik renk, şekil ve seslere sahip oyuncaklar dikkat çekicidir. Oldukça küçük ufaklıklara yönelik oyuncakların uygun olması için bir ekip özelliği karşılaması gerekir: yumuşak, küçük parçasız, değişik şekil ve mükemmel renklere sahip olanlar çocuğunuzun dikkatini çeken ve büyümesini destekleyen oyuncaklardır. Çocuğunuzun vücudunu öğrenmesine destek olan oyuncaklar: oyuncak bebekler, lastik oyuncaklar….

6-12 Aylık Çocuklar

6. ayın sonunda bebek el becerileri oldukça geliştiği için minderler arasına oturabilir, agular yapabilir ve yemek yemeye başlar.

Çocuğun becerilerini geliştirmeye devam etmek ve onları cesaretlendirmek için onlarla değişik renklerde plastik küpler, yürüteç, zıplayan toplar ya da yuvarlanan figürler, bardaklar ve banyo oyuncakları ile oynayabiliriz.

9 aya kadar çocuk dönmeyi öğrenir, ısırma hissini tanır (ilk dişleri bu zamanda çıkmış olduğu için), değişik ses ve müzik türleri dikkat çekmeye adım atar, bir nesneyi özgür bırakabilir. Bu süre zarfında hayvanları, oyuncakları ya da battaniyeleri sevmeye başlarlar.

0-12 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar
0-12 Aylık Bebekler İçin Oyuncaklar - Anne

Çocuklar bu dönemlerde oynayarak öğreniyor. Birbiri içine veya üstüne yerleştirilebilen küpler, oyuncaklar ve tekerlekler oldukça dikkatlerini çektiği için severek kullanabiliriz.

Yaşamının ilk yılının son üç ayında çocuk emeklemeye adım atar ve birazcık yardımla ayağa kalkmaya çalışır.

Oyuncak Tavsiyesi: Keşfi teşvik eden oyuncaklar: toplar, kumaş ve karton hikayeler ve dokunulabilen ve keşfedilebilen herhangi bir oyuncak. Hareketi teşvik eden oyuncaklar: Kullanımı kolay ve gerçekçidir. Emeklemeyi teşvik eden oyuncaklar: ilgi uyandıran oyuncaklar olup doldurulmuş hayvanlar, bez bebekler.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.