İdeal Bebek Bezi Nasıl Seçilmelidir?

14.07.2022
2.938
İdeal Bebek Bezi Nasıl Seçilmelidir?
REKLAM ALANI

Bebeğimiz bu dünyada bizim en özel varlığımızdır. Onlara gözümüzün içi gibi bakarız ve başlarına herhangi bir şey gelsin istemeyiz. Biz bebeklerimiz için bu kadar hassas davranırken onların ciltleri de oldukça hassastır. Hassas ciltlere uygun ürünler tercih edilmesi bebeğinizin sağlığını koruyacaktır.Tam bu noktada ideal bebek bezi nasıl seçilmelidir sorusu akıllara gelmektedir. İşte gelin bu soruya detaylıca bakalım..

İdeal Bebek Bezi Tercihleri Neye Göre Belirlenir?

İdeal bebek bezi tercihleri yapılırken önce bebeğin cildine uygun olarak seçilmesi önem taşımaktadır. Bunun dışında bebeğin yaşı, boyu ve kilosu gibi etkenlerde bez seçimlerini etkilemektedir.

ARA REKLAM ALANI

Bezin Yapısı

Bezin yapısı oldukça önemli bir faktör olmaktadır. Özellikle pamuk yapısıyla bebeğinizin idrar durumunda kuru tutması ve hissettirmesi gece boyu rahat uyumasını sağlar. Ayrıca sürekli bir ıslaklık olmadığı için pişik olma durumu da ortadan kalkacaktır.

İdeal Bebek Bezi Seçimi Bezin Yapısı
İdeal Bebek Bezi Nasıl Seçilmelidir? - Bakım

Hava Kanalları

Bezin yapısından kaynaklı hava alıyor olması bebek ve cildi için çok önemlidir. Çünkü bez hava almazsa içeride bulunan idrar veya dışkıdan kaynaklı sürekli bir nemlilik durumu olacaktır. Bu da bebeğinizin cildini tahriş edecektir.

Bez Bariyerleri

İdeal bebek bezi için olmazsa olmaz bariyerlerinin olmasıdır. Bebeğiniz idrarını yaptığında bez bariyerleri sayesinde sızdırmayacak ve tüm gece deliksiz uyumasını sağlayacaktır. Herhangi bir ıslaklık rahatsız etmeyecektir.

Ergonomik Yapı

Bebeğinizin bedenine uygun bir bez seçimi yapmanız önemlidir. Eğer yenidoğan bebeğinize 4 veya 5 numaralı bir bebek bezi kullandığınız zaman mutlaka sızma yapacaktır. Bu yüzden ayına uygun bebek bezi bedeni seçmeniz oldukça önemlidir.

Doğal Yapı

Bebek bezinin herhangi bir kimyasal bileşen içermemesi, doğal olması gerekmektedir. Bebeklerimizin narin ve hassas ciltlerine uygun şekilde üretilen bebek bezleri tercih edilmelidir.

İdeal Bebek Bezi Nasıl Seçilmelidir?
İdeal Bebek Bezi Nasıl Seçilmelidir? - Bakım

Bebek Bezi Seçiminde Fiyat Faktörü

İdeal bebek bezi seçiminde fiyat faktörü de ciddi rol oynamaktadır. Pahalılık dönemi içerisinde bebek bezi fiyatları oldukça artmış bulunmaktadır. Böyle bir durumda anneler bebekleri için bez ararken fiyat olarak en uygun ama cilt dostu olanı tercih etmektedirler.

Bebek bakım çantasında bulunması gerekenleri merak ediyorsanız buraya tıklayın..

REKLAM ALANI
YORUMLAR

 1. kaan dedi ki:

  sayenizde doğru seçimi yaptığıma inanıyorum. iyi ki bu bebek bezini almaya karar verdim. teşekkür ederim.

 2. Ümrancan dedi ki:

  Paylaştığınız bilgiler için çok teşekkür ederim, çok faydalı bir içerik olmuş ellerinize sağlık

 3. Enaar dedi ki:

  Bebek bezi seçimini sayenizde doğru yaptık artik sızdırma yapmıyor.Teşekkür ederim.

 4. Ramazan dedi ki:

  İdeal bebek bezi seçimi gerçekten çok zor bir konu ve iyi bir şekilde açıklamışsınız. İyi kurgulanmış ve yardım etmek isteyen bir içerik olduğu her halinden belli. Teşekkürler.

 5. Seçkin dedi ki:

  Bebek bezi tercihi gerçekten zor bir tercih. Yanlış seçimde bebekte pişikten tutunda bir çok şeye sebep olabiliyor. Özellikle ebeveynler için çok açıklayıcı bir yazı olmuş. Bebek bezi konusunda kararsız kalanlar için özellikle okunması gereken bir yazı. Bilgilendirme için teşekkürler.