Süslü Bebek Battaniyeleri

04.09.2022
655
Süslü Bebek Battaniyeleri
REKLAM ALANI

Süslü bebek battaniyeleri özellikle annelerin sıklıkla tercih ettiği battaniye çeşitleri arasında yer alıyor. Bebeklerimiz için her şeyin en iyisini en güzelini isteriz. Çoraptan başlayıp battaniye seçimine kadar en güzel görüneni ve en konforlu olanı isteriz. Bebeklerinizi süslü renkli battaniyeler arasında görmek anneleri mutlu ediyor.

Piyasada birçok battaniye modeli bulunmakla birlikte en sık rastladığımız örgülü, çiçekli, kadife, pamuklu ve  farklı ip çeşitlerinin kullanıldığı olmak üzere ve daha birçok model mevcuttur.. Bebeklerimiz belirli bir yaşa gelene kadar da sıklıkla battaniye kullanımına maruz kalıyor. Bu nedenle unutmamamız gereken bazı noktalar vardır ve battaniye seçimlerimizi buna göre yapmalıyız. Battaniyelerin dış görünüşü dışında kullanım şekillerine göre de çeşitleri bulunmaktadır ve doğru battaniyeyi kullanım amacına göre seçmek önemlidir.

ARA REKLAM ALANI

Bebek Battaniyesi Çeşitleri

Kundak Battaniyeleri: kundaklama ,bebeklerimizi kollarından sararak onlara rahimde olma deneyimini veren bir sarma yöntemidir. Bu yöntem için kare ve yumuşak pamuklu battaniyeler kullanılmalıdır.

Taşıma Battaniyeleri: Bebeği bir yerden bir yere götürmek için, annenin rahat emzirebilmek için kullandığı battaniyelerdir. Kumaşı oldukça ince olmalıdır ve ölçülerinin büyük olmamasına dikkat edilmelidir.

Beşik Battaniyeleri: Bu battaniye beşikte bebeğin altına serilerek rahatlığı için kullanılır. Ölçüleri beşiğe göre değişmekle birlikte kumaşının bebeği rahatsız etmeyecek şekilde olması gerekmektedir.

Çok Amaçlı Battaniyeler: Bu tarz battaniyelerin kullanım amacı çok yönlüdür. Boyutları küçük ya da büyük olmamakla birlikte her alanda kullanılacak şekilde olmalıdır. Kumaş tarzı doğal ve ince olarak tercih edilmelidir. İhtiyaç anına göre birçok amaçla kullanılabilmektedir.

Süslü bebek battaniyeleri
Süslü bebek battaniyeleri

 Bebek Battaniyesi Nasıl Olmalıdır?

Bebeğimiz için kıyafet seçimi kadar battaniye seçimi de çok önemlidir. Süslü bebek battaniyeleri seçimler sırasında ilk başta yerini almaktadır. Fakat yaptığımız alışverişlerde aldığımız ürünlerin bebeğimizin cilt sağlığını koruyacak olmasına da özen göstermeliyiz. Bebeklerimiz battaniyelerle direk temas etmeseler bile, ağızları ve yüzleri sürekli temas halindedir. Bu nedenle battaniye kumaşının kimyasal içermemesine, sert yapıda olmamasına bebeğe fiziksel ya da sağlıksal olarak zarar vermeyecek malzemelerden yapılmasına dikkat edilmelidir. Pamuk gibi yumuşak ve doğal kumaşlar tercih etmelisiniz.

Kumaş dışında örgü battaniye tercih eden annelerinin kullandıkları ya da satın alacakları iplerin tüylü ipler olmamasına özen göstermesi gerekmektedir. İpte bulunan tüylerin bebeğin sağlığı için tehdit meydana getirebileceğinin farkında olunmalıdır.  Bebeğiniz için battaniye seçerken dikkat etmeniz gereken bir konu ise doğru ip ve kumaşı seçtikten sonra battaniyenin ağırlığıdır. Bebeğinizin rahat bir uyku uyuması için üzerinde ona ağırlık olacak battaniye tipleri seçilmemelidir.

Süslü bebek battaniyeleri
Süslü bebek battaniyeleri

Bebek Battaniyesi Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Süslü bebek battaniyeleri birçok çeşide sahip olduğu gibi boyutlara da sahiptir. Bebek battaniyenin modelleri, olması gereken yapısı hakkında konuştuk. Peki bebeklerimiz için kullanacağımız battaniye ölçüsü nasıl olmalıdır?

Bebeğimiz dünyaya gelene kadar boyunun ne kadar olacağını ne kadar sürede büyüyeceğini bilemiyoruz. Durum böyle olunca da doğru battaniye boyutunu seçmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bu durumda da araştırmalar doğrultusunda bebek anatomisine göre standart battaniyeler ve benzeri alanda kullanılacak nevresim takımları üretilmeye başladı. Bu nedenle de bebek battaniyesinin ölçüleri bizleri zorlayacak ve net bir ölçü bulmamızı gerektirecek bir sorun olmaktan çıkıyor.  El örgüsü ve kucak battaniyeleri seçimimiz ise bebeğin ortalama doğum boyu kilosu  ve beklenen 3 aylık süreç kriterlerine göre ölçü belirleme metodu izleyebiliriz.

Süslü bebek battaniyeleri
Süslü bebek battaniyeleri
REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.